Nedelja, 09.05.2004.

20:39

Arsenal na korak do rekorda

Izvor: B92, Beta

Default images
U nedelju su odigrane dve preostale utakmice pretposlednjeg 37.  kola engleske Premijer lige. Njukasl i  Vulverhempton odigrali su 1:1, dok je Arsenal kao gost, golom Rejesa u 9. minutu, pobedio Fulam.

Arsenal je već od ranije obezbedio titulu prvaka, a za četvrtu poziciju i mesto u kvalifikacijama za Ligu šampiona bore se Liverpul, Aston Vila i Njukasl.
Novi šampion Engleske u fudbalu, londonski Arsenal blizu je rekorda u Premijer ligi. Arsenal ove sezone nije poražen u prethodnih 37 utakmica i u poslednjem kolu naredne subote igra na svom terenu protiv Lestera. Ako ostane neporažen, Arsenal će postati drugi tim u istoriji engleskog fudbala koji će sezonu završiti bez poraza.

Trener Arsenala, Francuz Arsen Venger uveren je da ga ekipa neće izneveriti i da će naredne subote odigrati bar toliko da ostanu neporaženi.

"Samo 90 minuta nas deli od rekorda. Osećam da možemo da uradimo sve da ne izgubimo. Nisam baš siguran da igrači shvataju istorijski trenutak, jer su već obezbedili trofej. Medjutim, za mene je to velika stvar. Vrlo smo blizu da je ostvarimo", rekao je Venger nakon pobede Arsenala protiv Fulama.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Podeli: