Sreda, 12.05.2004.

14:15

Mikelić protiv Kovačević-Vučo

Izvor: FoNet, Beta

Default images

U Beogradu je počelo suđenje predsedniku Jukoma po privatnoj tužbi bivšeg premijera RSK.

Nekadašnji premijer Republike Srpske Krajine Borislav Mikelić i predsednik Komiteta pravnika za ljudska prava Biljana Kovačević-Vučo pojavili su se pred istražnim sudijom povodom privatne tužbe Mikelića zbog izjava Kovačević-Vučo da je on sa drugim licima učestvovao u medijskoj hajci protiv njenog klijenta Vladimira Bebe Popovića.

Mikelić je u izjavi novinarima odbacio navode Kovačević-Vučo da je bio u grupi ljudi koji su preko medija organizovali medijski linč Popovića. On je optužio Kovačević-Vučo da, braneći Popovića, pokušava da mu pomogne da izbegne odgovornost za zloupotrebe koje je činio u toku akcije Sablja, i da je odbila da da izjavu sudiji jer "šutnjom pokušava pobjeći od istine".

Predsednica Komiteta pravnika za ljudska prava, Biljana Kovačević Vučo, dala je u sredu izjavu pred istražnim sudijom, povodom krivične tužbe za klevetu koju je protiv nje podneo bivši premijer Republike Srpske Krajine Borislav Mikelić. "Nisam se branila ćutanjem, kao što su preneli neki mediji već sam dala izjavu. Ja se aktivno branim od podmetanja Mikelića, a on pokušava vanpravnim sredstvima da politizuje sudstvo", izjavila je Vučo.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 5

Pogledaj komentare

5 Komentari

Podeli: