Utorak, 13.04.2004.

10:00

Engleska: Blekburn osvojio bodove spasa u Londonu

Izvor: B92

Default images

Fudbaleri Blekburna osvojili su izuzetno važne bodove u borbi za opstanak pošto su kao gosti pobedili Fulam 4:3.

Golove za domaći tim postigli su Džon (dva) i Luis Boa Morte, dok su pogotke za tim sa “Ivuda“ upisali Kol, Daglas, Amoruso i Stid.

Meč u Londonu još jednom je potvrdio zašto je engleska liga jedna od najuzbudljivijih na svetu. Tim koji „juri“ Ligu šampiona poražen je od ekipe u koju je uloženo mnogo novca, ali koja se trenutno bori za opstanak iako su ambicije čelmika bile sam vrh premijerlige.

Posle mnogo uzbudjenja, preokreta odlučujući gol postigao je našadač Džon Stid u 75.minutu posle greške odbrane Fulama i odličnog duplog pasa sa Endijem Kolom. Deo „zasluga“ za gol pripadaju i Edvinu Van Der Saru koji je mogao bolje da interveniše posle snažnog, ali pravolinijskog udraca Stida (lopta Van Der Saru prošla kroz ruke).

Do tog trenutka, vidjena su tri preokreta. Blekburn je vodio golom Kola posle fenomenalnog pasa Tugaja, ali je mladi Džon sa dva gola (četvrti u poslednje dve utakmice kao starter) doneo timu Mohameda Al-Fajeda prednost na kraju prvog poluvremena. Medjutim, dve greške odbrane Fulama skupo su koštale tim. Posle loše reakcije u 48. minutu Daglas je sa 7-8 metara poklon „zakucao“ u levi gornji ugao Van Der Sara, a Lorenco Amoruso samo 2 minuta kasnije koristi loše veče holandskog golmana i sa skoro 30 metara donosi prednost „Roversima“.

Posle sjajne kontre Boa Morte vraća svoj tim u igru, ali je Stid, posle još jednog kiksa Van Der Sara, obezbedio tri velika boda Blekburnu koji sada ima 34 boda.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Podeli: