Sreda, 17.12.2003.

09:17

Pažin: Policija podmetnula ubistvo Makinoj grupi

Izvor: B92

Default images

Bivši inspektor beogradske policije Slobodan Pažin optužio je u sredu najviše funkcionere policije da su, u saradnji zemunskim klanom, podmetnuli ubistvo Boška Buhe takozvanoj Makinoj grupi. Pažin je rekao da je celu istragu vodio Milan Obradović, šef beogradske policije, koji se u Institutu za bezbednost sastao sa Miloradom Lukovićem Legijom, bivšim zamenikom načelnika RDB Miloradom Bracanovićem i Čedomirom Jovanovićem. Tada je, rekao je Pažin, prikazan video snimak iz baze JSO u Barajevu na kojem se vidi kako optuženi Dragan Ilić Limar posle mučenja, priznaje da je Makina grupa ubila generala Boška Buhu. "Limara je ispitivao Dušan Spasojević", dodao je Pažin, uhapšen u akciji "Sablja", koji je na zahtev odbrane optuženih, u Specijalni sud doveden iz pritvora.

Na zahtev odbrane svedočio je i vođa surčinskog klana Ljubiša Buha Čume. On je rekao da se Legija zaklinjao da će da ubije Boška Buhu, kako bi se osvetio za razotkrivanje slučaja Ibarska magistrala i drugih ubistava. Ljubiša Buha i Slobodan Pažin suočili su se i sa ključnim svedokom optužbe Slobodanom Resimićem, prema čijem iskazu je generala Buhu ubio optuženi Nebojša Maljković.

Svedok Miladin Suvajdžić rekao je da je Dušan Spasojević bio ubeđen da su generala Buhu ubili Maka i ostali optuženi. Suvajdžić je govorio i o svojim vezama sa Resimićem. Naveo je da je po direktivi Dušana Spasojevića, a u ime Ljiljane Buha pisao pisma medijima, sa ciljem da kompromituje Vladu Srbije i Ljubišu Buhu.

Advokat optuženih Borivoje Borović kaže da su ova svedočenja potvrda njegovih upozorenja da su optuženi, kako je rekao, "nevini ljudi": "Čini mi se da Dušan Mihajlović možda nije bio upoznat sa celim postupkom. Prvi put izjavljujem da su drugi pomoćnici obavljali istražne radnje. Kod svedoka Resimića je policija odlazila, u Šilerovoj ulici su ga ispitivali desetak puta, posle ga odvodili u gradski SUP, prekucavane su izjave, a Pažin saopštava na konkretno pitanje – da li mu je Maljković rekao da je ubio Buhu, da nije dobio potvrdan odgovor kao što smo juče čuli od Resimića i o tome postoje službene zabeleške. Mislim da pravosuđe sada mora da odigra najvažniju ulogu i očekujem da će slobodan sud da, bez obzira na stav tužilaštva, pre vremena donese oslobađajuću presudu."

Advokat porodice Buha, Veljko Delibašić, nije želeo da komentariše ova svedočenja. Sudjenje se nastavlja u četvrtak svedočenjem Milorada Bracanovića.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 5

Pogledaj komentare

5 Komentari

Podeli: