Petak, 14.11.2003.

15:07

"Plavi" doputovali u Japan na Svetski kup

Izvor: B92

Default images

Muška seniorska reprezentacija Srbije i Crne Gore doputovala je u petak u Tokio u 11,00 časova po lokalnom, odnosno 03,00 časa po nasem vremenu. Plavi su kao i ostale reprezentacije A grupe Svetskog Kupa smešteni u "Sinagava Princ" hotelu. Poslednja je stigla Kina, večeras, protiv koje će naši reprezentativci igrati na otvaranju 11.Svetskog Kupa.

Dolazak na aerodrom Narita u Tokiju usledio je posle jedanaestočasovnog leta od Minhena. Na aredoromu u glavnom gradu Japana, plave je dočekalo osoblje nase Ambasade na čelu sa Dr Predragom Filipovim, ambasadorom Srbije i Crne Gore u Japanu. Posle jednočasovne vožnje do hotela igrači su otisli na kratak odmor, jer su u 16,00 časova već krenuli na prvi trening, koji su odradili u dvorani "Central Cuo Gimnazijum".

Za dan pre prve utakmice naš stručni štab je planirao dva treninga, ali su plavi dobili samo jedan termin u dvorani Jojogi stadiona i to od 10 do 11 časova. Posle prvog treninga, iako vidno umorni, igrači su ipak prokomentarisali drugo učešće na Svetskom Kupu.

"Vrlo je vazno na startu zabeležiti pobedu. Bez obzira na umor protiv Kine moramo igrati kao da je u pitanju Brazil, Italija ili Francuska", objasnio je Igor Vušurović.

"Svesni smo činjenice da nemamo nikakve podatke o Kinezima. Videćemo kako će to izgledati u prvom setu, a potom i prilagoditi našu igru. U svakom slučaju moramo ih odmah napasti servisom i dati do znanja koje sa druge strane mreže. Atmosfera u timu je dobra i verujem da će raspoloženje rasti iz dana u dan, baš kao i forma. Istina,nismo se baš mnogo uzeleli jedni drugih, jer smo rastali pre mesec dana, ali ova akcija je vrlo važna za nas" naglasio je Ivan Miljković.

"Svesni smo da je prva utakmica uvek najteža. Baš zbog toga moramo odigrati maksimalno i iskoristiti meč protiv Kine za uigravanje za susret protiv Amerikanaca" kratko je rekao Goran Vujević.

"Bez obzira na umor, neispavanost i promenu vremenske zone, izuzetno sam zadovoljan prvim treningom. S obzirom na okolnosti mislim da je bilo bolje nego što sam ocekivao. O Kinezima ne znamo gotovo nista. Oni se posle jednogodisnje pauze vraćaju na internacionalnu scenu i to sa izmenjenim sastavom. Moramo pokazati maksimalnu ozbiljnost i već na startu demonstrirati naše prave vrednosti i kvalitet koji posedujemo" istakao je Ljubo Travica.

Prvi meč na Svetskom kupu "plavi" igraju u nedelju protiv Kine.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 1

Pogledaj komentare

1 Komentari

Podeli: