Petak, 26.11.2004.

13:09

Izbacivanje Čede najava likvidacije

Autor: D.V.

Default images

Branislav Lečić, jedan od članova Inicijative za osnivanje liberalno-demokratske frakcije u Demokratskoj stranci, izrazio je juče bojazan da pokretanje postupka za isključenje Čedomira Jovanovića iz DS predstavlja „najavu njegove likvidacije“.

- Priča je indikativna. Dobro poznajemo taj mehanizam jer je ubistvom Zorana Đinđića u Srbiji uveden novi politički jezik - upozorio je on i pozvao medije na oprez, ocenivši da Jovanović „zastupa izvornu politiku DS“. On je naglasio da iza njega stoji veliki broj ljudi, i to ne samo iz stranke.

Upitan da li među onima koji podržavaju Inicijativu za osnivanje liberalno-demokratske frakcije ima i poslanika DS u Skupštini Srbije, Lečić je odgovorio potvrdno ne želevši, međutim, da otkrije njihova imena.

Potpisnik Inicijative Srećko Pecikoza ocenio je zahtev za pokretanje disciplinskog postupka protiv Jovanovića kao neosnovan.

- Nije mu omogućeno, kao nekome ko ima harizmu i koga je na Skupštini stranke podržalo 45 odsto delegata, da u stranačkim organima iznosi svoje stavove, pa je morao negde da se oglasi - rekao je on, komentarišući obrazloženje prijave protiv Jovanovića u kojoj se traži pokretanje disciplinskog postupka zbog štete koju je Jovanović, navodno, naneo stranci svojim javnim nastupima i koju je potpisalo 11 poslanika DS.

Pecikoza je rekao da iz Predsedništva još nije stigao odgovor na Inicijativu za osnivanje frakcije i da se na njega neće čekati „do večnosti“. Upitan da li je u slučaju da Predsedništvo odbaci tu inicijativu a Jovanović bude isključen iz DS moguće formiranje nove stranke, on je kazao:

- To je alternativa, ali i stvar dogovora. Lično, rado bih se priključio novoj stranci Čedomira Jovanovića.

Inače, Opštinski odbor DS Novi Beograda pismeno je pozvao Jovanovića, koji se juče nije pojavio na konferenciji za novinare u Centru za modernu politiku, da u subotu da izjavu u vezi s prijavom protiv njega.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Podeli: