Nedelja, 27.08.2006.

11:05

45 mrtvih, desetine povređenih

Najmanje 45 osoba je poginulo, a više desetina je ranjeno u više bombaških napada u Iraku.

Izvor: Beta

Default images

U prvom napadu u centru iračkog glavnog grada, nedaleko od hotela "Palestina", poginulo je pet osoba i 15 ih ranjeno. U drugom samoubilačkom napadu ubijene su dve i ranjeno je 25 osoba. Meta tog napada bila zgrada provladinog lista "Al-Sabah", na severu grada.

Zapadno od Bagdada, u Amariji, ubijena su četvorica telohranitelja bivšeg iračkog premijera Abeda Motlaka al-Džuburija. U Kirkuku, 250 kilometara severno od Bagdada, 15 osoba je danas nastradalo u više odvojenih napada. Nešto ranije je u još jednoj eksploziji automobila bombe ubijen jedan stražar i 16 osoba je ranjeno. Još četiti iračka policajca ubijena su u toku dana u incidentu koji se dogodio oko 50 kilometara južno od Kirkuka.

U Basri, 550 kilometara južno od Bagdada, poginulo je sedam osoba i 10 ih je ranjeno u samoubilačkom napadu na gradskoj pijaci, saopštila je policija u tom gradu.

U regionu Bakube, šest civila, među kojima dve žene, poginulo je danas u eksploziji bombe ručne izrade u mestu Hales. Dva civila ubijena su na putu jugozapadno od grada Bakube, a još jedna osoba u mestu Mafrak, zapadno od grada.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: