Sreda, 14.06.2006.

17:00

Intel "iznenađen" saradnjom AMD-a i Della

Izvor: Mikro-PC World

Default images
Više svetskih novinskih agencija prenelo je tvrdnje dobijene od neimenovanih izvora iz kompanije Intel, da je rukovodstvo te kompanije "iznenađeno" saradnjom kompanija Dell i AMD. Da podsetimo, najveći svetski proizvođač računara (i ekskluzivni partner Intela) nedavno je najavio prve višeprocesorske servere visoke klase zasnovane na AMD-ovim procesorima Opteron. Serveri će se pojaviti na tržištu krajem ove godine.

Čini se da situacija ipak nije tako alarmantna; većina Dellovih računara i dalje će imati Intelove procesore, dok će se Opteroni naći samo u nekim odabranim modelima servera. Sa druge strane, rukovodstvo Intela velike nade polaže u novi procesor, poznat pod radnim imenom Woodcrest, koji će se 26. juna pojaviti na tržištu. Taj čip pripada porodici procesora Xeon, sačinjen je od dva jezgra, ali je pre svega namenjen dvoprocesorskim serverima i radnim stanicama. Intel ovim procesorom namerava da smanji zaostatak u odnosu na AMD kada su u pitanju potrošnja i performanse. (G.B.)

U saradnji sa mikro.co.yu

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Podeli: