Utorak, 21.10.2003.

10:52

Besplatne vize za Mađarsku od 1. novembra

Izvor: B92, Beta

Default images
Premijeri Mađarske i Srbije Peter Međeši i Zoran Živković potpisali su u Budimpešti Sporazum Mađarske i Srbije i Crne Gore o zaštiti prava srpske manjine u Mađarskoj i mađarske manjine u SCG. Delegaciji Srbije na trgu Košut ispred mađarskog parlamenta priređen je doček uz vojne počasti, nakon čega su počeli bilateralni razgovori premijera i delegacija dve zemlje. U razgovorima je bilo reči o mogućnosti proširivanja privrednih veza dve zemlje, kao i načinu na koji bi Mađarska mogla pomoći proces evroatlanske integracije Srbije i Crne Gore. Živković će u utorak popodne posetiti budimpeštansko sedište srpske nacionalne manjine u Mađarskoj.

Madjarski ambasador u SCG Jožef Pandur izjavio je za Radio B92 da će naši gradjani od sutra moći da podnose zahteve za izdavanje viza u novom konzulatu te zemlje, koji je otvoren u ulici Vladete Kovačevića 3, na Senjaku u Beogradu.

Vize će prema dogovoru dve zemlje biti besplatne, važiće za više ulazaka i trajaće najmanje tri meseca, a najviše pet godina. Jožef Pandur objašnjava da će konzulat početi rad sa gradjanima sutra u 12 sati, a vize će biti izdavane od 27. oktobra: “To će biti vrlo jednostavno. Treba nekoliko fotografija, da se popuni jedan dosta jednostavan formular, jednostavniji nego što je to u nekim ambasadama EU. Vize ćemo davati besplatno. Ne treba da se pokazuju nikakvi posebni dokumenti za vize. Znači, formular i fotografije i, naravno, jedan važeći pasoš”, kazao je Pandur.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Podeli: