Teorije zavera
Nedeljom u 20:00
Da li je teorija zavere ili teorija namere, otkrije samo na b92! Autor i voditelj Saša Borojević utoliće vašu radoznalost nedeljom u terminu od 20:00.
Najava
Teorije zavera, 20.00
U novoj epizodi emisije "Teorije zavera" tema je od Balkana do Irana. Gosti Saše Borojevića su novinar Dragan Vujićič, novinarka i ratni izveštač dr Vesna de Vinča, stručnjak za ekonomske i geopolitičke odnose prof. dr Bojan Dimitrijević, a u emisiju će se ekskluzivno uključiti i Mark Epštajn, rođeni brat pokojnog Džefrija Epštajna. Emisija "Teorije zavera" na programu televizije B92 je od 20.00.
O emisiji
Koncept emisije je fokus na istraživanju različitih teorija zavera ili teorija namera, misterioznih događaja i kontroverznih tema. Emisija će obuhvatati analizu popularnih teorija zavera iz istorije, politike, nauke i kulture, kao i intervjue sa stručnjacima, svedocima i skepticima.
Voditelj, autor i urednik je Saša Borojević, poznat po svojoj aktivnoj ulozi u analizi i raspravama o različitim teorijama zavere, posebno u kontekstu medija i društvenih fenomena. Njegov rad često uključuje istraživanje načina na koji se teorije zavere šire, utiču na društvo i oblikuju javno mnjenje.
Borojević će se baviti i kritikama mainstream narativa, istraživaće alternativne perspektive na istorijske i savremene događaje. Borojevićeve ideje i stavovi su često izazivale polemike i diskusije, kako među pristalicama, tako i među kritičarima teorija zavere.