Stotine španskih mladića zapalilo je kontejnere, oborilo telefonske govornice i policiju gađalo kamenicama i flašama, jer im nije dozvolila da se okupe i piju na jednom od centralnih madridskih trgova. Osam osoba je uhapšeno tokom drugih noćnih nereda za redom u prestonici Španije.
Neredi su izbili tokom "boteljona", običaja omladine tokom kojeg se kupuju alkoholna i bezalkoholna pića u velikim flašama i ispijaju na ulici. Ovaj običaj rasprostranjen je u Španiji, ali je pre nekoliko godina zabranjen u Madridu i njegovom regionu.
Nasilje je započeto u utorak u kvartu Malasana u kome se nalazi veliki broj barova i restorana kada su mladi počeli da se okupljaju, što je policija sprečila.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 1
Pogledaj komentare