Utorak, 27.03.2007.

14:40

Virgin Suicide tribute

Od 30. marta do 1. aprila biće održano nekoliko intimnih događaja posvećenih emisiji Virgin Suicide koja je nekoliko godina emitovana na talasima beogradskog Radija SKC, i njenom autoru Bojanu Markoviću.

Autor: Izvor B92

Podrazumevana plava slika

U okviru podsećanja na emisiju Virgin suicide u Kontekst galeriji u subotu 31. marta biće otvorena izložba/ instalacija, koja se može pogledati do 1. aprila, a u Kulturom centru Rex, u nedelju 1. aprila biće održan i koncert sastava Tarwater (Morr Music, Berlin / GER).

Virgin suicide bila je jedna od retkih radijskih emisija koja je predstavljala novitete iz miljea post-rocka, electro-popa ili novog folka, a jedan od najzastupljeniji bendova u ovoj emisiji bio je i berlinski dvojac Tarwater.

Duo Tarwater spadaju u nezaobilazne reference kada se govori o elektronskoj sceni devedesetih godina XX veka u Berlinu. Oni su poznati po tome što uspešno pišu pesme koje odišu jednostavnom elektronikom, karakterističnim vokalom i ezoteričnim zvucima.

Svoja prva izdanja plasirali su za izdavačku kuću Kitty Yo, a nakon što su 1998. godine odsvirali nekoliko radijskih sessiona - za pokojnog Johna Peela, zatim Gillesa Petersona i Jonathana Moora (Coldcut) - usledio je legendarni album "Silur", koji se u Americi pojavio pod etiketom Mute.

Nakon saradnji, remixa i koncerata sa umetnicima kao što su Goldfrapp, Tikiman ili Thrid Eye Foundation, kao i brojnih muzičkih radova za televiziju, pozorište i radio, albumi "Animals", "Sunds & Atoms" (2000) i "Dwellers on the Threshold" (2002) prikazuju zreo bend u punom naboju, koji se kreće graničnim oblastima popa, elektronike, duba i neizbežnog Kraut nasleđa.

Tarwater su takođe pre 5 godina gostovali na prvom izdanju Dis-patch festivala u Beogradu.

Za nekoliko nedelja u prodaji će se pojaviti njihov sedmi po redu album naslovljen "Spider Smile" za vodeću indie etiketu iz Nemačke Morr Music, na kome se nakon pop izleta sa prethodnog albuma vraćaju zvuku koji ih je proslavio na prvim pločama Silur ili 11/6 12/10.

Ulaznice za ovaj koncert mogu se kupiti pre koncerta u Rexu, po ceni od 500 dinara.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Podeli: