Četvrtak, 15.03.2007.

15:28

Protest protiv ubijanja foka

I u Beogradu, kao i u mnogim svetskim gradovima, održan je protest zbog ubijanja foka u Kanadi.

Izvor: B92

Podrazumevana plava slika

Dvadesetak pristalica udruženja Sloboda za životinje organizovalo ispred Kanadske ambasade u Beogradu protest protiv pokolja foka u okviru međunarodne kampanje protiv ubijanja kanadskih foka. Aktivisti su kanadskom ambasadoru uručili apel za prestanak lova na foke. Svake godine tokom marta i aprila u kanadskom komercijalnom lovu strada oko 350.000 mladunaca te vrste.

Koordinator ove akcije i sekretar udruženja Sloboda za životinje Zoran Mikan za B92 objašnjava da foke u Kanadi ne ubijaju zbog ishrane ljudi – zbog mesa, već zbog krzna, čiji je uvoz zabranjen i da modni kreatori Prada i Dolče i Gabana prodaju odeću od fokinog krzna.

"Aktivisti našeg udruženja se pridružuju velikoj internacionalnoj kampanji koja se u istom danu odigrava u mnogim gradovima ispred kanadskih ambasada", kaže Mikan.

"Bebe-foke se ubijaju na najbrutalniji način upravo zbog toga što u tom dobu starosti do dve nedelje ima beli srebrnasti sjaj koji je posebno tražen od onih koji naručuju modne detalje - krzno, rukavice, šubare. To je prava istina u pozadini svega ovoga", rekao je Mikan.

Ove godine kanadsko ministarstvo ribolova i okeana povećalo je udaljenost sa koje je moguće posmatrati lov na foke sa 10 na 20 metara.

Aktivisti Udruženja smatraju da će to otežati dokumentovanje lova. Od 2003. do 2005. Kanadsko ministarstvo ribarstva i okeana objavilo je da je na istoku Kanade ulovljeno oko 975.000 foka.

Iz ovog udruženja naveli su da foke u Kanadi ne ubijaju zbog mesa, već zbog krzna čiji je uvoz zabranjen i da modni kreatori Prada i Dolče i Gabana prodaju odeću od fokinog krzna.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 6

Pogledaj komentare

6 Komentari

Podeli: