Četvrtak, 25.01.2007.

09:37

"Istina posle ratnih sukoba"

U Zagrebu se 8. i 9. februara održava Međunarodna konferencija o utvrđivanju istine posle ratnih sukoba.

Izvor: Beta

Podrazumevana plava slika

Konferencija treba da okupi brojne zvaničnike iz sveta politike, pravosuđa i zaštite ljudskih prava. Kako je objavio jedan od organizatora skupa, Centar za suočavanje s prošlošću Dokumenta, učesnici će biti i glavna haška tužiteljka Karla del Ponte i predsednik Hrvatske Stjepan Mesić.

Ciljevi drugog regionalnog foruma o tranzicionoj pravdi su, kako se navodi, kontekstualizacija tema vezanih za ratna zbivanja, produbljenje dijaloga o efikasnijim mehanizmima za postizanje većeg društvenog prihvatanja i razumevanja sistematskog i odgovornog suočavanja s novijom prošlošću zemalja nastalih od SFRJ.

U radu konferencije učestvovaće i potpredsednica Vlade Hrvatske Jadranka Kosor i glavni državni tužilac Hrvatske Mladen Bajić.

Skup organizuju zagrebački Centar za suočavanje s prošlošću Dokumenta, Fond za humanitarno pravo iz Beograda i Istraživačko-dokumentacijski centar iz Sarajeva.

Prvi forum o utvrđivanju istine posle ratnih sukoba održan je u Sarajevu u maju 2006.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 8

Pogledaj komentare

8 Komentari

Podeli: