Liga šampiona ušla je u ključnu fazu i toga je svestan
Arsen Venger. Venger zna da je pred njegovim timom najteži deo posla, u kojem su pobede obaveza. Posebno kada na stadioni Emirati stigne moskovski CSKA, koji je Londonce skinuo sa vrha grupe.
Arsenalovo obdanište je, posle krize na startu sezone, ušlo u fantastičnu formu, koja nam samo najavljuje ono što ćemo gledati kada budu u srednjim dvadesetim godinama. Međutim, prethodnog vikenda oni nisu uspeli da pobede Everton, u još jednom meču koji su "morali" da dobiju.
"
Nismo se dovoljno kretali. Oni su se odlično branili. Međutim, smatram da tim koji igra dobro, uvek nađe prostor, kako god da se protivnik brani", rekao je Venger o tom meču. "
Nije bilo dovoljno podrške napadu sa bokova i zato nismo bili dovoljno opasni."
Alzašanin u meču sa ruskim klubom može da računa na Filipa Senderosa, povređenog još od Svetskog prvenstva, kao i na Gaela Klišija, ali se sada povredio Džastin Hojt. Kliši će verovatno igrati na poziciji levog beka, a Vilijam Galas u srcu odbrane.
Ako Arsenal ne želi da se seća vikenda, CSKA je u subotu praktično overio novu titulu. Pobedom u Rostovu 2:1 "Armejci" su stekli četiri boda prednosti u odnosu na Spartak (1:1 u Jaroslavlju), četiri kola pre kraja.
Oba gola u gradu na Donu dao je Hrvat Ivica Olić, a sasvim je moguće da će on igrati i u Londonu. Prvi izbor
Valerija Gazajeva Vagner Lov povredio se na stadionu
Olimp 21. vek, pa još uvek nije izvesno da li će moći da igra.
"
Izdržao je trening, odluku ću doneti na dan meča", kaže Gazajev i dodaje: "
Cilj nam je da dobijemo u Londonu, a najvažnije dočekati kraj prve faze na čelu grupe."
CSKA iza sebe ima rezultate – osvojili su Kup UEFA 2005, kada su pokazali da su u stanju da se nose sa rivalima sa Zapada. Ove noći u Londonu imaće veliki broj pristalica, bilo među londonskim Rusima, kojih nije malo, ili među brojnim navijačima koji dolaze na Ostrvo specijalno na utakmicu.
Arsenal: Jens Lehmann; Johan Djourou, Kolo Touré, William Gallas, Gaël Clichy; Aleksandr Hleb, Gilberto, Cesc Fabregas, Tomáš Rosický; Robin van Persie, Thierry Henry.
CSKA: Igor Akinfeev; Vasili Berezutskiy, Sergei Ignashevich, Aleksei Berezutskiy; Yuri Zhirkov, Evgeni Aldonin, Elvir Rahimić, Dudu, Deividas Šemberas; Daniel Carvalho, Ivica Olić/Vágner Love.
Hamburger SV je, bez dileme, najneprijatnije iznenađenje Lige šampiona za sezonu 2006/2007. Klub iz hanzeatskog grada loše je počeo i Bundesligu, ali je u nacionalnom takmičenju bar dobio neku utakmicu.
U Ligi šampiona HSV nije osvojio ni bod u prva tri kola. Nije to prijatno za navijače kluba koji je 1983. podigao najvažniji pehar. Mnogi treneri tražili bi opravdanja u povredama, ali malo ko bi mogao da se nosi sa Tomasom Dolom – nekadašnji as Lacija u sredu ne može da računa na: Bastijana Rajnharta, Gija Demele, Rafaela Vikija, Kolina Bendžamina, Najdžela de Jonga i Davida Jarolima,a možda ni na Huana Pabla Sorina.
Sa toliko povređenih igrača, probleme bi verovatno imao i Žoze Murinjo, a Dol mora da se snađe sa onimaa koji su ostali. Na teren će Mario Filinger i Beni Fajlhaber, a sve oči uperene su u Rafaela van der Varta.
"Vreme je da osvojimo bodove", kaže Holanđanin. "U fudbalu je sve moguće, a mi se još uvek nadamo da ćemo na proleće igrati u Evropi. Ne smemo postati meta za ismevanje."
Prva etapa na putu vaskrsnuća jeste meč sa Portom, a jedina opcija je pobeda. Međutim, iste namere ima i portugalski klub. Pobeda na AOL Areni poslala bi "Zmajeve" na mesto broj dva u grupi, šta god da se desi u Londonu.
Problem za klub biće izostanak plejmejkera Andersona. Osamnaestogodišnji Brazilac doživeo je tešku povredu u pobedi nad Benfikom i neće ga biti, više ili manje, do kraja sezone. Žezualdo Fereira je optimista, ali je i oprezan.
"
Hamburger je dobra ekipa, mnogo bolja od onoga što su pokazali do sada. Imaju kvalitet i mogu da eksplodiraju u svakom meču. Ja se nadam da se to neće dogoditi u duelu sa nama."
Hamburg: Sascha Kirschstein; Mehdi Mahdavikia, Vincent Kompany, Joris Mathijsen, Thimothée Atouba; Piotr Trochowski, Benny Feilhaber, Rafael van der Vaart, Juan Pablo Sorín/Mario Fillinger; Boubacar Sanogo, José Paolo Guerrero.
Porto: Helton; Fucile, Pepe, Bruno Alves, Marek Čech; Lucho González, Paulo Assunção, Raul Meireles; Ricardo Quaresma, Hélder Postiga, Lisandro López.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 6
Pogledaj komentare