Jelena Janković nije uspela da se plasira u polufinale WTA turnira koji se za nagradni fond od 600.ooo dolara igra u Lincu.
Čehinja Nikol Vajdišova bila je bolja od naše trenutno najbolje teniserke, 2:1 (5:7, 7:6, 6:4), u meču koji je trajao dva sata i osamnaest minuta.
U prvom setu Jelena je prva napravila brejk, Vajdišova uzvratila, a u poslednjem gemu, naša teniserka je na servis Čehinje bila uspešnija i povela u meču. U drugom setu nije bilo brejka, a u trinaestom gemu Vajdišova je bila spretnija.
Treći set je odlučio jedan oduzet servis Vajdišove, a na kraju je statistika dala odgovor na pitanje šta je uzrok poraza Jelene Janković. Čehinja je imala bolji procenat prvog servisa, više asova (20:9), "vinera" (55:30) i manje neiznuđenih grešaka.
I pore poraza, Jelena će zadržati dosadašnji plasman na WTA listi, 12. mesto.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 34
Pogledaj komentare