Nedelja, 15.10.2006.

10:33

Drašković: Požuriti ka EU

Predsednik SPO-a i šef diplomatije Vuk Drašković pozitivno ocenio diplomatske aktivnosti predsednika i premijera.

Izvor: B92

Default images

Drašković je rekao kako se nada da se Srbija neće suočiti s bolnim nametanjem rešenja statusa Kosova i kako očekuje da će biti ostvaren cilj njegove stranke "Srbija u Evropi, a Kosovo u Srbiji".

"Ako se u mesecima koji su pred nama suočimo s bolnim nametnutim rešenjem o statusu Kosova, mi ćemo to nametnuto rešenje i pogrešnu odluku međunarodne zajednice moći da ispravimo u budućnosti, i to ne dalekoj budućnosti, kada Srbija postane snažna i respektabilna država. Srbija to može samo ako požuri ka EU, ako ima najbolje odnose sa SAD, Rusijom, Kinom i drugim velikim zemljama sveta", rekao je Drašković.

Drašković je rekao i da izbori u Srbiji moraju biti održani do kraja godine, a da će se na njima Srbija opredeliti za napred ili nazad na putu ka Evropi. On je naveo da će se njegova stranka, u okviru tzv. demokratskih snaga, čija pobeda na izborima znači evropsku budućnost Srbije, boriti i za Kraljevinu Srbiju, što je izvorno programsko opredeljenje SPO-a.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 3

Pogledaj komentare

3 Komentari

Podeli: