Petak, 28.07.2006.

15:05

Nov granični prelaz i most na Savi

Predstavnici Srbije i Republike Srpske potpisali su Protokol o namerama za izgradnju novog graničnog prelaza i mosta na Savi.

Izvor: Beta

Default images

Protokol su na graničnom prelazu Bosanska Rača potpisali srpski ministar za kapitalne investicije Velimir Ilić i ministar saobraćaja i veza Republike Srpske Nedeljko Čubrilović. Izgradnju mosta na reci Savi koji će biti nazvan "Evropa", finansiraće Vlada Srbije. Ona će u taj projekat uložiti šest miliona evra. Most bi trebalo da bude završen za godinu dana.

Premijer Srbije Vojislav Koštunica istakao je u govoru u Rači da bi taj prelaz trebalo da spoji "nešto što je uvek bilo istorijski i sudbinski povezano - Srem i Semberiju" i dodao da je to deo unapređenja saradnje Srbije i Republike Srpske, odnosno Bosne i Hercegovine. On je najavio da će na jesen biti potpisan novi sporazum o specijalnim parelelnim odnosima Srbije i Republike Srpske, u skladu sa Dejtonskim sporazumom.

Ministar za kapitalne investicije Velimir Ilić rekao je da je "velika čast" za Srbiju i RS da "imamo zajednički prelaz i pokažemo da smo jedan narod koji deli jedna reka".

Premijer Republike Srpske Milorad Dodik je istakao da u tom prelazu niko ne bi trebalo da vidi bilo šta drugo osim potrebe za funkcionalnijim prometom ljudi i robe. Po njegovim rečima, to jeste granični prelaz sa Bosnom i Hercegovinom i dodao da Republika Srpska, kao deo BiH, ima pravo na specijalne veze sa Srbijom.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 5

Pogledaj komentare

5 Komentari

Podeli: