Utorak, 16.05.2006.

13:39

MOK impresioniran Pekingom

Izvor: B92

Default images
Glavni inspektor Međunarodnog olimpijskog komiteta (MOK) Hejn Verburgen izjavio je da je impresioniran onim što je video obilazeći objekte za Olimpijske igre 2008. godine u Pekingu.

Verbrugen predsedava Komisijom MOK-a za koordinaciju Igara u Pekingu koja je počela trodnevnu posetu kineskoj prestonici da bi videla kako napreduju pripreme za OI.

"Zaista je čudesno, čudesno. Mislim da će posebno lepo biti sportistima, divno je", rekao je Holanđanin.

Komisija je posetila Olimpijski park, gde finalni oblik dobijaju glavni stadion sa krovom u obliku "pričjeg gnezda" i revolucionarni Centar za sportove na vodi - "vodenu kocku". Posetili su i gradilište Olimpijskog sela.

Direktor projekta izgradnje Jin Jan takođe je posetiocima pokazao model kako će Olimpijski park izgledati kada sve bude gotovo.

Organizatori u Pekingu naveli su u martu da će sve objekte završiti do kraja 2007. godine, daleko pre zakazanih testiranja.

Komisija MOK-a će čuti i izveštaje o radu na komunikacijama, ceremonijama, o zaštiti sredine i tehnologiji. OI u Pekingu održaće se od 8. do 24. avgusta 2008. godine.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Podeli: