Srzentić je rekao da su mu anonimne osobe pretile putem telefona, nakon što je pre desetak dana objavljena informacija da su privedene osobe osumnjičene za ubistvo Agrona (21), Iljija (23) i Mehmeda (25) Bitići, američkih državljana albanskog porekla: "Nepoznate osobe su se predstavile sa različitih lokacija i rekli da za svoje dobro pazim šta radim, pitajući me zašto štitim ubice".
Tužilac u Negotinu, koji vodi slučaj braće Bitići, rekao je da su mu pretnje upućivane i 2001. godine kada su otkriveni leševi trojice braće u masovnoj grobnici u Petrovom selu kod Kladova, zajedno sa telima 77 ubijenih albanskih civila sa Kosova.
Prema nalazima istrage, žrtve su sa Kosova dovezene u hladnjači koja je bila potopljena u Dunavu kod Kladova. Kada je kamion izronio, leševi su prebačeni u masovnu grobnicu, a na njihovom ukopavanju bili su angažovani komunalni radnici.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 0
Pogledaj komentare