Petak, 13.01.2006.

20:03

FAI: I zvanično - Stonton selektor

Autor: Vladimir Novaković  |  Izvor: B92, BBC

Default images

Fudbalska asocijacija Republike Irske izabrala je u petak Stiva Stontona za selektora nacionalne reprezentacije. Dugogodišnjem članu nacionalnog tima savetnik će biti bivši selektor Engleske Ser Bobi Robson.

Stonton, koji je veći deo karijere proveo na mestu levog beka u Aston Vili i Liverpulu, rekorder je “zelenih” sa 102 utakmice u reprezentaciji Irske.

Do sada Stonton nije samostalno vodio neku ekipu na klupskom i li reprezentativnom nivou, a ove sezone bio je igrač engleskog trećeligaša Volsola i asistent menadžera Pola Mersona.

Oduševljen sam i ponosan zbog ove prilike. Znam vrednost tima koji sam dobio, njegovo ikustvo i talenat“.  

Robsonove decenije u poslu pomoći će da se izbalansira Stontonov nedostatak iskustva. Selektor je odmah dobio četvorogodišnji ugovor, dok će njegov savetnik za početak biti zaposlen na dve godine.

Pored Robsona, u stručnom štabu Stiva Stontona biće i bivši reprezentativni golman Republike Alan Keli, kao i pomoćni trener Aston Vile Kevin MekDonald, koji će nastaviti da obavlja i tu funkciju.

Irska nije uspela da se plasira na Svetsko prvenstvo, pošto u poslednjem kolu kvalifikacija na Lensdaun Roudu nije pobedila Švajcarsku. Zbog toga je otpušten Brajan Ker. Stiv Stonton debitovaće kao selektor 1. marta u Dablinu protiv Švedske.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 1

Pogledaj komentare

1 Komentari

Podeli: