Subota, 17.09.2005.

23:04

Nemci ubedljivi protiv Ukrajine

Default images
Košarkaška reprezentacija Nemačke zabeležila je prvu pobedu u grupi A Evropskog prvenstva.

Nemci su u Vršcu dobili meč drugog kola sa Ukrajinom rezultatom 84:58, čime je stekla izglede da se bori čak i za prvo mesto u grupi.

Nemce je, kao i obično, predvodio Dirk Novicki, koji je meč završio sa 27 poena i 5 skokova. Iza njega je

U ukrajinskom timu Medvedenko je postigao 15 poena, Liščuk je uz 13 pogodaka zabeležio 7 skokova, a Pečerov je uz skok više ubacio 10 poena.

Nemci su od samog početka ozbiljno ušli u meč i brzo stekli veliku prednost. Na poluvremenu Nemačka je bila na plus 15, a razlika se povećavala do kraja, uz atraktivnu igru Bauermanovih izabranika.

Selektor Nemačke Dirk Bauerman rekao je posle pobede nad Ukrajinom da je njihov poslednji rival u Grupi A Rusija veoma jaka selekcija, što je pokazala deklasiravši Italiju, ali da Nemci imaju šansu ukoliko "odigraju kao večeras".

Bauerman je pohvalno govorio i o reprezentaciji Ukrajine i njihovom treneru, a centar reprezentacije Nemačke Patrik Femerling je rekao da je ključ njihove pobede bila dobra igra u odbrani.

"Odbranili smo ofanzivni skok i zaustavili njihovu spoljnu liniju. Ukoliko u nastavku Prvenstva igramo ovako možemo svakog da pobedimo", rekao je Femerling.

Pomoćni trener Ukrajine Igor Jaščenko, govoreći umesto trenera Zaščuka koji je odsustvovao iz ličnih razloga, rekao je da je Nemačka imala "maestra Dirka Novickog koji je doprineo pobedi svog tima u svim segmentima".

"Novicki je večeras bio prevaga, poentirao je u napadu, bio ključan u odbrani, motivisao tim... bio je kao pomoćni trener na parketu", rekao je Jaščenko.

Igrač reprezentacije Ukrajine Andrij Lebedev ne krijući razočarenje zbog "loše igre svog tima" istakao je da nisu imali rešenja za visoke igrače Nemačke Novickog i Femerlinga i da su oni bili razlog drugog poraza Ukrajine u Grupi A.

Statistika sa meča

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Podeli: