Petak, 09.09.2005.

08:57

"Policija nije nehumano postupila"

MUP je demantovao navode medija da je policija iz Topole nehumano postupila prilikom zaustavljanja vozila hitne pomoći.

Izvor: Beta

Default images

Načelnik resora javne bezbednosti Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije Miroslav Milošević je izjavio da na sanitetskom vozilu Zdravstvenog centra Gornjeg Milanovca koje je zaustavila saobraćajna policija nisu bila upaljena rotaciona svetla niti je bila uključena zvučna signalizacija. U rutinskom pregledu, policajci su ustanovili da je registracija vozila istekla.

Prema Miloševićevim rečima, pripadnici saobraćajne policije iz Topole, u razgovoru sa medicinskim osobljem koje je pratilo pacijenta, nisu došli do zaključka da se radi o hitnom slučaju. "Da je policija, na osnovu izjava medicinskog osoblja, zaključila da se radi o hitnom slučaju i da je bila uključena svetlosna i zvučna signalizacija, ne samo da ne bi zaustavila to vozilo, već bi pacijenta i lično prevezla do odredišta na koje je upućen", rekao je Milošević.

On je istakao da razume ogorčenje pacijenta, njegove porodice i javnosti na osnovu niza zlonamernih, tendencioznih i neistinitih tekstova na račun policije Srbije i dodao da će policija uvek biti u službi građana.

Vozač sanitetskog vozila Ivan Marković rekao je da je pripadniik saobraćajne policije isključio sanitetsko vozilo iz saobraćaja iako su, kako je naveo, medicinska sestra i on molili da nastave vožnju, jer se radilo o hitnom slučaju.

Policija je sa sanitetskog skinula tablice, pa je iz Gornjeg Milanovca pozvano drugo vozilo. Pacijent Dušan Srbović je povremeno gubio svest i čekao puna četiri sata na velikoj vrućini da nastavi put u Urgentni centar u Beogradu.

Disciplinski postupak protiv radnika Zdravstvenog centra

Direktor Zdravstvenog centra u Gornjem Milanovcu Ljubiša Šumarac, pokrenuo je disciplinski popstupak protiv četiri radnika zbog neregistrovanog sanitetskog vozila koje je krenulo za Beograd prevozeći teško povređenog pacijenta.

Na odgovornost su pozvani načelnik službe hitne pomoći Dragica Topalović, šef voznog parka Boško Nešović, medicinska sestra koja je pratila pacijenta Nataša Lazović i vozač Ivan Marković.

Topalovićeva je komentarišući pokretanje disciplinskog postupka, istakla da je "neshvatljivo da je važniji papir nego nečiji život".

Nešović je "objasnio" da vozilo, koje je staro dve godine, nije voženo dva meseca i da zbog toga nije regsitrovano.

Vozač saniteta Ivan Marković povučen je sa godišnjeg odmora i hitno mu je dat nalog, da vozi za Beograd, bez potpisa o ispravnosti vozila.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

50 Komentari

Podeli: