Nedelja, 24.07.2005.

12:44

Pucano na srpske kuće u selu Zupče

Nepoznate osobe pucale sinoć oko 1.30 na srpske kuće u selu Zupče u blizini magistralnog puta Kosovska Mitrovica-Zubin Potok.

Izvor: Beta

Default images

Prema informacijama koje je jutros saopštio direktor Međunarodnog pres centra u Kosovskoj Mitrovici Rade Negojević, bačena je i jedna bomba. Pucalo se iz automatskog oružja, a ispaljeno najmanje 25 metaka iz pravca sela Košutovo. Niko nije stradao u incidentu, ali je na kućama pričinjena materijalna šteta. Slučaj je prijavljen policiji koja je obavila uviđaj.

Srbi su jutros, u znak protesta zbog pucnjave, blokirali magistralni put Kosovska Mitrovica-Zubin Potok kod sela Zupče, zahtevajući da napadači budu pronađeni i da im se obezbedi veća bezbednost za život i kretanje u ovom delu severnog Kosova. FoNetu je potvrđeno da su protesti protekli mirno, a meštani Zupča pretpostavljaju da je "zastrašivanje Srba" bilo cilj napada.

Kako javlja FoNet, meštani sela Zupče, dogovorili se sa UNMIK i KFOR da patrole međunarodnih snaga obezbeđuju to selo, a straže će biti postavljene prema susednom albanskom selu Košutovo.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

11 Komentari

Podeli: