Petak, 22.04.2005.

13:10

Povratak Džefersona u ekipu Netsa

Izvor: B92, AP

Default images

Olstar krilo Nju Džersi Netsa, Ričard Džeferson, vratio se u ekipu posle duge pauze zbog povrede ligamenata kolena i operacije.

Džeferson je van stroja od 27. decembra 2004. godine, kada je u meču protiv Detroita pokidao ligamente kolena. Očekuje se da bi na parketu mogao da se pojavi već u prvom meču plejofa, koji Netsi u gostima igraju sa Majamijem. Prenos utakmice Majami – Nju Džersi na TVB92 je u nedelju od 23:30.

"Džeferson će timu sigurno dati dodatni impuls. On je sjajan igrač i čovek. Ne znam koliko trenutno može, a verujem da ni on sam to ne zna. Ne bi bilo fer da se od njega sada puno očekuje. Treba mu podršku, a ne kamen oko vrata," rekao je trener Netsa Lorens Frenk.

Učinak Džefersona ove sezone bio je 22,3 poena, 7,2 skoka i 4 asistencije i u sve 3 kategorije ostvario je napredak u odnosu na prošlu sezonu. U slučaju da Netse zaobiđu povrede, napadački trio Džeferson – Kid – Karter, mogao bi da ponese tim Nenada Krstića i da pobede protiv jakog Majamija, a posle toga sve je moguće.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

22 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: