Ponedeljak, 27.12.2004.

20:10

Upoznati grad sa taksistima

Strani turisti i poslovni ljudi, koji dođu u Beograd, moći će ubuduće da se za snalaženje u gradu obrate taksistima. Grupa beogradskih taksista završila je kurs komunikacije sa strancima, na kome su učili engleski jezik, poslovnu komunikaciju i istoriju Beograda.
Pripremio Petar Gajić

Default images

Dvesta pedeset beogradskih taksista završilo kurs na kome su učili kako da se odnose prema turistima koji dođu u Beograd. Osamnaest časova engleskog jezika i komunikacije sa turistima, trebalo bi da omoguće taksistima da ubuduće svojim mušterijama iz inostranstva lakše objasne šta u Beogradu vredi videti. Taksisti sa kojima smo razgovarali kažu da je njima ovaj program jako bitan jer su odavno završili škole, a neke detalje koe su sada naučili u školi nisu obrađivali. Većina smatra i da bi se sa takvom akcijom trebalo nastaviti kako bi bar još nekoliko grupa i što više taksista, završilo kurs.

Predavači iz Regionalnog centra za razvoj malog biznisa koji su vodili kurs, kažu da im je najvažnije bilo da taksisti nauče da se služe engleskim jezikom, posebno  turističkim rečnikom. Ljiljana Marković iz tog centra kaže: "Ono što je najvažnije jeste da su svi pokazali veliku motivisanost za učenje. Ja sam posebno srećna zbog toga što su svi redovno dolazili. Na tome im treba čestitati."

Kada u maju u Beogradu bude održan skup Evropske banke za obnovu i razvoj, na kom se očekuje da će učestvovati više od tri hiljade svetski poznatih bankara, taksisti koji su završili kurs imaće priliku da svoje znanje i unovče.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 2

Pogledaj komentare

2 Komentari

Podeli: