Utorak, 21.12.2004.

13:31

Bez osnova za postupak protiv Cimpla

Nema osnova za pokretanje krivičnog postupka protiv Miroslava Cimpla, a kako B92 saznaje, Cimpl će u sredu biti na slobodi.

Izvor: B92, Beta

Default images

Okružno javno tužilaštvo navodi da je, zbog incidenta koji je Cimpl imao sa automobilom iz pratnje predsednika Srbije Borisa Tadića, odnosno posle svestranog analiziranja svih dokaza, konstatovano da u konkretnom slučaju nema osnova za pokretanje krivičnog postupka.

Krivični postupak protiv Miroslava Cimpla, kako se špekulisalo, odnosio bi se na krivično delo pokušaja ubistva predstavnika najviših državnih organa niti zbog bilo kojeg drugog krivičnog dela. Tužilaštvo navodi da su od trenutka identifikovanja Cimpla sprovedene provere preko MUP-a Srbije i drugih državnih i vojnih organa i prikupljeni svi relevantni dokazi o incidentu i da je ustanovljeno da nema osnova za pokretanje krivičnog postupka.

Cimpl je 30. novembra ove godine izazvao incident s kolonom vozila predsednika Srbije Borisa Tadića i zbog toga prekršajno osuđen na 20 dana zatvora. Ceo slučaj je u javnosti izazvao mnoge kontraverze.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

19 Komentari

Podeli: