Kajakaš SCG Ognjen Filipović, koji je ove godine učestvovao na Olimpijadi u Atini, u utorak će postati član Veslačkog kluba Partizan.
U prostorijama kluba sportista SD Partizan biće potpisan ugovor, Ognjen će i dalje voziti kajak, a Partizan će osnovati kajakašku sekciju. Čelnici Partizana na ovakav korak su se odlučili zbog organizacionih problema sa kojima se susretao Ognjen Filipović i žele da pomognu Filipoviću da na OI u Pekingu osvoji medalju.
“
Veslački klub Partizan je najbolji u veslačkoj porodici. Mi ćemo ponuditi sistemska rešenja sporta, koja su dovela do dobrih rezultata naših veslača i to je način da pomognemo Ognjenu. Rukovodimo se time da nam je svima sport na prvom mestu. Sa Filipovićem i kajakašima sam pričao u Atini. Oni su govorili o svojim problemima. Mi smo odlučili da sistemski pomognemo našem najboljem kajakašu. Dogovor je postignut i sa Nišovićem, predsednikom Kajakaškog saveza SCG”, istakao je Nebojša Ilić, savezni selektor veslačke reprezentacije.
Ovakva odluka trebala bi da omogući Filipoviću imati neophodne uslove za rad i neće morati da ode u inostranstvo i nastupa za neku drugu zemlju na međunarodnim takmičenjima.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 1
Pogledaj komentare