Francuski fudbaler i potencijalni reprezentativac, Đibril Sise, najverovatnije će propustiti EURO 2004. koji se ovog leta igra u Portugalu. Apelacioni sud u Lozani smanjio je napadaču Oksera kaznu sa pet na četiri utakmice neigranja
Najbolji strelac francuskog prvenstva u poslednje dve sezone kažnjen je zbog udaranja protivnika i vređanja sudije na prijateljskom susretu mlade reprezentacije Francuske (U-21) sa selkcijom Nemačke. Sise kaznu može da odradi samo na zaničnim utakmicama.
I pored toga što je žalbu Sisea podržala fudbalska federacija Francuske, tražeći da kazna bude smanjena na dve utakmice 'pauze', selektor Francuza, Žak Santini smatra da je ovo 'previše' i najavljuje da Sisea neće voditi u Portugal.
"
Četiri ili pet utakmica, nije to neka razlika kada je reč o Prvenstvu Evrope. Ne verujem da ću se odlučiti da povedem igrača koji je tako drastično kažnjen", rekao je Santini.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 0
Pogledaj komentare