Ponedeljak, 05.04.2004.

16:06

Zvezda se sprema za privatizaciju

Izvor: B92, Beta

Default images

Procenu vrednosti košarkaškog kluba Crvena zvezda radiće jedna od najvećih kompanija u oblasti konsaltinga, "Prajs Voterhaus Kupers" (PriceWaterhouseCoopers-PWC), saopšteno je u klubu sa Malog Kalemegdana.

Zvezda je potpisivanjem ugovora o saradnji počela pripremu za privatizaciju, a sporazum su potpisali predsednik košarkaškog kluba Živorad Andjelković i direktor PWC Kris Baters.

"Naš motiv je i priprema Zvezde za privatizaciju. Potrebne su nam dobre procene i dobri savetnici. Sadašnji menadžemnt nema finansijski potencijal i solventonst da bi učestvovao u privatizaciji, ali će biti garant da će se u Zvezdi ona obaviti na najkorektniji način", rekao je Andjelković novinarima.

Jedan od vidova saradnje biće i edukacija kompanija koje žele da ulažu u sport. Andjelković je rekao i da očekuje da će PWC reklamirati Zvezdu kod svojih klijenata.

Baters je rekao da je oduševljen saradnjom sa "crveno-belima".

"Mi smo najveca svetska kompanija u oblasti konsaltinga. Postoji prirodna veza izmedu Zvezde i nas, a mi želimo da saradjujemo sa liderima i pobednicima. Saradjivaćemo u velikom broju projekata, posebno u finansijsko-komercijalnim aktivnostima kluba, a tu su i investicione aktivnosti" kazao je on.

PWC je osnovana pre 150 godina i trenutno ima više od 120 hiljada zaposlenih širom sveta. Firma je prošle godine imala obrt od 14,7 milijardi dolara, a trenutno saradjuje sa više od 500 najuspesnijih i najbogatijih firmi u svetu.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

23 Komentari

Podeli: