Po drugi put u istoriji Evrolige jedan igrač je u sezoni tri puta proglašen za najkorisnijeg u okviru jednog kola, a po prvi put od kada se igra Evroliga - tri igrača ravnopravno su podelila trofej „MVP-uja“.
Italijan Fućka ( 27 poena i 10 skokova - Cibona), Grk Liadelis ( 33 poena u meču sa Pamesom) i Amerikanac Lin Grir ( 26 poena i 9 asistencija protiv Albe), proglašeni su za najkorisnije u 9.kolu Evrolige. Košarkaši Barselone, Olimpijakosa i poljskog Slaska sakupili su po 38 poena i tako ravnopravno podelili titulu.
Ipak, Amerikanac Grir zaslužuje posebnu pažnju. Bek Idea Slaska sa 26 poena i 9 asistencija pridružio se Mirsadu Turdžanu koji je u sezoni 2001-2002 takodje tri puta proglašavan za najkorisnijeg posle jedne runde.
Četvrto mesto ove nedelje pripalo je Milošu Vujaniću koji je sa 34 poena ( trojke 13-8) sakupio 32 indeksna poena u porazu svog Skippera od Panatinaikosa 114:118 posle čak 50 minuta igre.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 0
Pogledaj komentare