Štrajkači i rukovodstvo Zrenjaninske fabrike lekova Jugoremedija posle dvanaest dana štrajka postigli su sporazum o prekidu protesta. Predstavnik štrajkača Vladimir Pecikoza izjavio je da to podrazumeva i povećanje plata. Generalni direktor Aleksandar Radovanović rekao je da žali jer mora da prihvati neke zahteve, kao što je na primer zapošljavanje po prioritetu dece radnika posle njihovog odlaska u penziju". Sa druge strane potpredsednik vlade Srbije Miodrag Isakov najavljuje da će pokrenuti inicijativu da se obavi kontrola privatizacije Jugoremedije, javlja za B92 Dragan Gmizić.
Rukovodstvo je prihvatilo da vrati nedavno poništeni kolektivni ugovor koji je, između ostalog, određivao otpreminu u iznosu 30 prosečnih plata, naspram želje rukovodstva da se ta otpremnina kreće u okviru zakonskog minimuma, odnosno od tri prosečne plate.
Sa druge strane, potpredsednik republičke Vlade Miodrag Isakov je najavio da će na osnovu informacija do kojih je došao pokrenuti inicijativu kako bi se čitav slučaj privatizacije, kao i dva postupka dokapitalizacije Jugoremedije prekontrolisao: “To je firma koja postoji samo četiri godine, čiji je godišnji profit oko dva miliona eura. Znači, mogao je za ove četiri godine da stekne negde oko osam miliona profita i kupio je Jugoremediju za 16 miliona, ali ne samo Jugoremediju, nego tu su i firme kao Luksol iz Zrenjanina, pa Medelu u Vrbasu, pa Vetprom u Novom Sadu. Dakle, ozbiljan kapital je uložen iz firme koja ne pokazuje da ima takav potencijal”, kazao je Isakov.
Podsećamo da je većinski vlasnik akcija Jugoremedije makedonska kompanija Jak-Radoš, vlasnika kontroverznog biznismena iz Niša Jovice Stefanovića.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 0
Pogledaj komentare