Utorak, 30.12.2003.

21:49

Premijer liga: Lemanu preti kazna

Izvor: B92

Default images
Golman Arsenala Jens Leman mogao bi da bude kažnjen zbog toga što je u ponedeljak, na kraju prvenstvene utakmice protiv Sautemptona, gađao loptom protivničkog fudbalera Kevina Filipsa.

Njih dvojica su tokom susreta u nekoliko navrata imali "bliske susrete", pri čemu je napadač „Svetaca“ više puta faulirao Lemana. Kada je sudija Stiv Dan označio kraj utakmice, nemački internacionalac je gađao Filipsa loptom u glavu, a potom je usledio njihov obračun, koji je na kraju prekinuo arbitar.

"To što je uradio Leman zaslužuje možda i crveni karton, ali prema pravilima to ne može da se sankcioniše nakon završetka utakmice. Sve sam, međutim, napisao u izveštaju, jer Fudbalska asocijacija ima pravo da izrekne kaznu. Leman mi se posle incidenta izvinio, što je lepo od njega, ali ne može da promeni ništa u mom izveštaju", rekao je Dan.

Postupak svoga fudbalera osudio je i menadžer Arsenala Arsen Venger, ali je on izrazio nadu da se zbog toga neće praviti afera.

"Jens nije smeo da uradi to što je uradio, ali bio je isprovociran i mislim da ne bi sada od toga trebalo praviti veliku gužvu", rekao je Venger.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Podeli: