Sreda, 12.11.2003.

13:16

“Stratedžik marketing”: Za uspeh još oko 400.000 birača

Izvor: B92

Default images

Prema rezultatima najnovijeg istraživanja agencije “Stratedžik marketing”, za uspeh predsedničkih izbora u Srbiji, zakazanih za nedelju, nedostaje još oko 400.000 glasova birača. Stručnjaci te agencije navode da dosadašnja iskustva pokazuju da svi koji kažu da će sigurno ili verovatno izaći na izbore to i ne učine i da računica rađena po posebnoj metodologiji pokazuje da se u ovom trenutku može računati sa izlaskom 43 odsto birača. S druge strane, telefonska anketa Instituta za tržišna istraživanja pokazala je da će na predsedničke izbore izaći 48,8 odsto birača, dok je 26,8 procenata još neodlučno.

Iako je do izborne tišine ostalo nešto više od jednog dana, generalni je zaključak da je kampanja predsedničkih kandidata prilično nezapaženo protekla, i kada je reč o medijima koji su informacije prenosili, i kada je reč o kandidatima. Stjepan Gredelj i Marko Blagojević iz CESID-a kažu da su mediji tokom kampanje “odigrali dobru ulogu” i doprineli organizovanju i sprovođenju fer izbora. “Predsednički izbori nisu bili vest dana ni u jednom mediju, što bi za jednu sređenu i dosadnu zemlju bilo potpuno normalno. Mi jesmo navikli da mediji budu korišćeni kao sredstvo i stavljani u funkciju promocije jednog kandidata ili stranke i navikli smo na glorifikacije, diskvalifikacije i skandale, ali ovog puta toga nije bilo”, rečeno je u CESID-u.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Podeli: