Nedelja, 15.06.2003.

22:34

Hrvatski huligani divljali, povredjeni Ćirić i Kuljača

Izvor: B92

Default images

Veliku utakmicu kojom je završeno 26.prvenstvo Evrope u vaterpolu umesto spektakularnih poteza,golova i velike borbe dva najbolja tima na starom kontinentu, ostaće ipak upamćena po skandaloznom  divljanju navijača reprezentacije Hrvatske.

Nakon velikog preokreta u kome su  plavi od 4:7, stigli do 8:8 i konačnih 9:8 golom Šapića, veliki deo tribina koji su okupirali "šahovničari" koji su u Kranj pristizali od ranog jutra iz gotovo svih krajeva Hrvatske počeli su sa neredima.

Kako prenose hrvatski mediji sukobi izmedju navijača reprezentacije Hrvatske i SCG počeli su još u gradu i pre utakmice, a «večernji list» prenosi da su navijači Dinama "Bed Blue Boys-i" ozbiljnije povredili jednog navijača koji je pored njih prošao sa zastavom Srbije i Crne Gore. Oštećeno je i više automobila sa zagrebačkim, splitskim i riječkim tablicama.

Hrvati su krenuli ka novinarskoj loži, gde se zabarikadiralo stotinak srpskih navijača. Došlo je do fizičkog kontakta, ali je on brzo prekinut, zahvaljujući prisebnosti naših navijača, ali i slovenačkih policajaca.

Naši igrači su prošli sa lakšim povredama.

Nikoli Kuljači je razbijena glava kada je pogodjen kamenom dok je skakao u bazen da proslavi titulu. Aleksandar Ćirić je povredio nogu prilikom izlaska iz bazena.

Sve drugo je manje više prošlo vrlo podnošljivo, osim što je ostao gorak utisak zbog svega što se desilo a nije imalo nikakve veze sa sportom”,
rekao nam je Dejan Stevović.
Beta
Izveštač »Sportskog žurnala«, Dejan Stevović, izjavio je za B92, da je atmosfera u samom gradu još u prepodnevnim časovima mirisala na incidente:

“Hrvatski navijači su od ranog jutra počeli da pristižu u kolonama u Kranj i već tokom prepodneva su vidjeni kako “krstare” po ulicama sa poznatim folklorom. Uoči meča za treće mesto (koji je počeo u 16 časova) većina navijača Hrvatske je bila van bazena i bez ulaznice. Tada su počeli prvi incidenti, prvo izmedju njih samih a zatim i sa slovenačkim specijalcima. Policija je brzo uspela da smiri situaciju ne sluteći da ka bazenu sa svih strana kreću kolone hrvatskih navijača. U jednom trenutku bazen je bio okružen sa svih strana i navijači su pokušavali da probiju kordon policajaca što im je u većem broju slučajeva i polazilo za rukom. Organizator jednostavno nije uspeo da ih obuzda, a nekoliko stotina navijača je zauzelo mesto na krovovima okolnih kuća.
Beta
Pred sam početak meča, naši reprezentativci su morali da nose kapuljače prilikom predstavljanja, jer su bili pljuvani i gadjani plastičnim flašama. Na kraju se desilo da je jedan od sudija Kratohvil, dobio kamen u glavu zbog čega mu je ukazana i pomoć tokom utakmice. Kada je utakmica završena, tek tada je krenuo pravi stampedo.

Kako saznajemo povredjen je i novinar BK televizije, Aleksandar Stojanović.

Zbog svih dešavanja na tribinama, plavi su svoje medalje dobili tek po dolasku u hotel,a nakon intervencije ministara odbrane i spoljnih poslova Borisa Tadića i Gorana Svilanovića ( koji su stajali sa oko 50-tak navijača na tribinama) zlatni vaterpolisti se vraćaju specijalnim avionom Vlade u Beograd u noći izmedju nedelje i ponedeljka.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

26 Komentari

Podeli: