Četvrtak, 12.06.2003.

13:06

Mihajlović: U Srbiji više nema organizovanih krimi-grupa

Izvor: Beta

Default images

Ministar unutrašnjih poslova Srbije Dušan Mihajlović izjavio je da u Srbiji "više nema organizovanih kriminalnih grupa" i da se "nada da uskoro neće biti ni nerazjašnjenih težih krivičnih dela iz prošlosti". Otvarajući Generalnu skupštinu Asocijacije šefova policija zemalja Jugoistočne Evrope, on je istakao da je potrebna saradnja policija u regionu u borbi protiv terorizma i organizovanog kriminala. "Do sada su se u regionu družili samo kriminalci, ali danas policije shvataju da im se zajednički moramo suprotstaviti", rekao je Mihajlović, dodavši da je neophodna i pomoć međunarodne zajednice.

Ambasador Kanade u Srbiji i Crnoj Gori Donald Meklenan rekao je da uvođenje vanrednog stanja u Srbiji nije bila laka odluka, ali je naglasio da je bio impresioniran podrškom koju su te mere dobile. "Jugoistočna Evropa izlazi iz perioda nestabilnosti, a za prevazilaženje takvog stanja potrebna je vladavina prava", ocenio je Meklenan.

Asocijacija šefova policija zemalja Jugoistočne Evrope osnovana je u januaru 2002. u Hrvatskoj. Članice Asocijacije su Srbija, Crna Gora, Bugarska, Albanija, Rumunija, Federacija BiH, Republika Srpska, Hrvatska i Makedonija.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

11 Komentari

Podeli: