Meč potpunog favorita i potpunog autsajdera grupe H proteći će u značajno opuštenijoj atmosferi od okršaja u Berlinu. Španci su svoj posao odradili u prvih 20 minuta meča sa Ukrajinom i poslednjih 20 utakmice sa Tunisom. Fernando Tores je dokazao tvrdnje da je napadač svetske klase i postigao tri gola, a Španija je ne samo već u drugoj fazi, nego praktično pobednik grupe.
Saudijci su prvog dana imali u rukama pobedu u panarapskom duelu sa Tunisom, zahvaljujući sjajnom veteranu Samiju Al Džaberu, ali su je ispustili u nadoknadi vremena. Onda su osetili bes ranjenih Ukrajinaca i doživeli poraz toliko ubedljiv da im prakično onemogućuje dalji plasman.
Luis Aragones izvešće na terena Frica Valtera značajno promenjen tim u odnosu na prethodna dva meča. Raul Gonsales, čovek koji se do ovog Mundijala gotovo celu deceniju podrazumevao u startnoj postavi, igraće od početka, posle ključnog pogotka u preokretu iz drugog kola.
Na golu će biti Kanjisares, u odbrani kompletno nova četvorka, a središnji juniroski tandem Fabregas – Iniesta mogao bi omesti samo strah „Kornjače“ da bi fudbaler Arsenala mogao da dobije parni karton i preskoči osminu finala. Zapravo, pravi izazovi za Španiju tek slede, jer na njihovom putu već u sledećoj rundi mogla bi da bude Francuska, korak dalje Brazil, a u polufinalu Engleska. Ako suprotno tradiciji prođu kroz sve te izazove, nemaju razloga da se plaše rivala u finalu.
Ali, vratimo se na utakmicu u Kajzerslauternu, koju će voditi Kofi Kodžia iz Benina. Brazilac Markos Paketa rešio je da promeni golmana, pošto je Zaid u dva meča primio šest golova, a zaustavio samo dva direktna udarca. Između stativa stajaće još jedan superstar – Mohamed Al Deia. Golman Al Hilala apsolutni je svetski rekorder sa 181 utakmicom za svoju selekciju. Debitovao je kao osamnaestogodišnjak još 1990. u duelu sa Bangladešom i prošao kroz tri svetska prvenstva, na kojima je primio 25 golova na 10 mečeva.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 0
Pogledaj komentare