Sreda, 07.01.2004.

19:18

Čelnici EU razgovaraće o prilikama na zapadnom Balkanu

Izvor: Beta

Default images

Čelnici irskog predsedništva Evropske unije, premijer Berti Ahern i šef diplomatije Brajan Kauven, u četvrtak će u Dablinu s visokim predstavnikom Havijerom Solanom, razgovarati o prilikama na zapadnom Balkanu. Oni će se posebno osvrnuti na zbivanja u Srbiji i nastojanja da se uspostavi vlada opredeljena za demokratske evropske reforme i nastavak približavanja Evropskoj uniji, rekli su agenciji Beta saradnici bliski Solani. U središtu razgovora biće i razvoj državne zajednice Srbija i Crna Gora, ono što se očekuje u 2004, kao "godini od ključnog značaja" za Kosovo, gde treba da se primene dogovoreni demokratski standardi.    

Ahern, Kauven i Solana će proučiti zbivanja i u Hrvatskoj, posle formiranja nove vlade, imajući u vidu da Evropska unija na proleće treba da se izjasni da li je prihvatljiva hrvatska molba za dobijanje statusa kandidata za članstvo u Uniji.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Podeli: