Pretnje i uvrede Vučiću i njegovom sinu na Instagramu FOTO
Predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i njegovom sinu na društvenoj mreži Instagram upućene su pretnje.
Izvor: Tanjug
Foto: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC
Ispod fotografija na kojima je Vučić građanima čestitao Badnje veče i Božić, tokom posete Hilandaru, na profilu "avucic" na Instagramu, pojavili su se komentari sa pretnjama i uvredama na njegov i na račun njegovog sina.
Jedna od pretnji je bila "da bi voleo da i Vučićevog sina zgaze kao što su onog čoveka i dečaka zgazili i da leti 50 m, da ne može da ga prepozna".
Morbidnu poruku uputio je i korisnik koji priželjkuje smrt predsedniku Srbije “u najvećim mukama”.
Funkcioneri SNS osudili nove pretnje Vučiću
Više funkcionera SNS osudilo je danas nove pretnje koje su putem Instagrama upućene predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i njegovom sinu i od nadležnih organa zatražili da hitno reaguju i procesuiraju osobe koje se kriju iza određenih profila na društvenim mrežama.
Potpredsednica Vlade i članica Predsedništva SNS Zorana Mihajlović ukazala je da se neslaganje sa nečijom politikom iskazuje na izborima, a ne tako što ćete upućivati najružnije reči i pretiti članovima nečije porodice.
Član Predsedništva SNS Milosav Miličković, kaže da je zgrožen najnovijim pozivima na linč i apeluje na pristojnu i modernu Srbiji da ovakve ispade najoštrije osudi, ocenjujući da je "gola mržnja prema Vučiću, kojom se vode Ðilasovci", dovela do toga da su pozivi na ubistvo i priželjkivanje smrti svakodnevnica.
Član Predsedništva SNS Aleksandar Jovičić rekao je da ukoliko vinovnici ovako strašnih pretnji ne budu završili iza rešetaka biće to loša poruka za sve normalne građane Srbije koji se gnušaju od ovakvih stvari.
Član Glavnog odbora SNS i narodni poslanik Aleksandar Marković izjavio je da je neveverovatno do koje mere ide ludilo koje ispoljavaju oni koji mrze Aleksandra Vučića i da se bolesne pretnje i najmostruoznije uvrede uvek pojave nakon objavljivanja pozitivnih i dobrih vesti za Srbiju.
Član Glavnog odbora SNS Petar Petković ocenio je da su monstruozne pretnje pokazatelj kako se lako atmosfera mržnje i netrpeljivosti koju u javnosti stvara deo opozicije preliva i na društvene mreže i postaje oružje u rukama sumnjivih pojedinaca.
Aleksandar Mirković, šef odborničke grupe SNS i narodni poslanik pozvao je nadležne institucije da reaguju i tako zaštite njegova osnovna ljudska prava i to ne kao predsedniku, već kao građaninu Srbije.
Član Gradskog odbora SNS Beograda Slavko Gak poručio je da je potrebno da celo društvo još jednom glasno ponovi - "ne nasilju i ne mržnji", a članica GrO Nataša Stanisavljević ukazala da je nedopustivo konstantno napadanje dece predsednika Vučića na najgori i najogavniji način.
Ivana Tomić Ilić, članica GO SNS navela je da oni koji upućuju pretnje i oni po čijem nalogu to rade, stvaraju atmosferu straha i panike među građanima Srbije.
Članica GrO SNS Sonja Božović istakla je da se SNS od svog osnivanja zalaže za borbu protiv svakog vida nasilja i smatra da je neophodno sprečiti i sankcionisati verbalno nasilje koje je prisutno na društvenim mrežama.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Sukob na Bliskom istoku – 138. dan. Iranski mediji javljaju o eksplozijama u više oblasti zemlje, dok je protivvazdušna odbrana aktivirana u Teheranu. IRGC je izvela napade na američke vojne ciljeve u regionu, uključujući baze u Kuvajtu, Bahreinu i Jordanu.
Gužve na granicama Srbije se pojačavaju – najduže se čeka na izlazu iz zemlje na Gradini, gde putnička vozila zadržavaju oko sat vremena, dok su kolone zabeležene i na Horgošu i Preševu.
Rat u Ukrajini – 1.603. dan. Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski saopštio je da Ukrajina planira proizvodnju oko 10 miliona bespilotnih letelica u ovoj godini.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić izjavila je danas da svi naši građani, posebno mlađe generacije, mogu da dobiju puno otpočinjanjem strateškog dijaloga Srbije sa SAD.
U Kragujevcu se desio skandal koji je ogolio ko zapravo stoji iza uličnih blokada. Procurili su detalji sa tajnog sastanka kragujevačkih blokadera koji, kako se tvrdi, raskrinkavaju njihovu veliku prevaru, piše 24sedam.
Prethodnih dana Srbiju je obišla vest da je bista kneza Alekse Popovića postavljena ispred Starog hana u Kosjeriću okrenuta naopačke, odnosno leđima okrenuta ka ulici, zatim da postament nije fiksiran i da se lako okreće sa jedne na drugu stranu.
Princ Hari sastao se sa kraljem Čarlsom III u Hajgrouv Hausu, mestu koje ima posebno značenje za kraljevsku porodicu. Iako je susret probudio nade u pomirenje, odnosi sa princom Vilijamom ostaju potpuno narušeni.
Na osnovu stručnog pregleda i morfoloških karakteristika ostataka, utvrđeno je da pronađene kosti ne pripadaju periodu Domovinskog rata, već su starije od sto godina.
U selu Paštrić u kanjonu reke Ribnice u Ribničkoj pećini nalazi se čak 15 zaštićenih vrsta slepih miševa. Ovu pećinu krasi njena i areholopka i geološka nalazišta.
Ovogodišnji, 65. Dragačevski sabor trubača u Guči, koji se održava od 7. do 9. avgusta, imaće posebnog domaćina - proslavljenog srpskog košarkaša, reprezentativca i aktuelnog državnog sekretara u Ministarstvu sporta, Marka Kešelja.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa predstavnicima Kancelarije Svetske zdravstvene organizacije u Srbiji i prisustvovao potpisivanju Dvogodišnjeg sporazuma o saradnji za period 2026–2027.
Nenamerni gubitak težine bez promene ishrane ili fizičke aktivnosti može biti prvi znak različitih zdravstvenih problema, uključujući dijabetes, bolesti štitne žlezde, hronične infekcije i pojedine vrste raka.
Leni Kravic otkrio je kako i u 63. godini održava zavidnu formu. Muzičar tvrdi da ne koristi testosteron, hormon rasta ni peptide, već se oslanja na redovne treninge, disciplinovanu ishranu i zdrav način života.
Fanovi su spremni da prelaze granice država, kupuju karte za više termina mesecima unapred ili čak pristaju na projekcije u dva sata posle ponoći ovog gotovo trosatnog spektakla.
Internacionalni sastav "Trio Afro Gitano", koji čine Baba Sisoko, Toni Kitanovski i di-džej Goce, održaće koncert 15. avgusta na Nišvil džez festivalu, saopštili su danas organizatori.
Netfliks je objavio prvi trejler za psihološki triler "The Whisper Man", ekranizaciju bestselera Aleksa Norta. Film sa Robertom de Nirom, Mišel Monahan i Adamom Skotom premijerno stiže na platformu 28. avgusta.
U tizeru se može čuti i kako Bekam kroz šalu kaže da bi “dva outfita bila sjajna”, neposredno pre nego što se u ogledalu pojavi njegova Fortnite verzija.
Dok milioni navijača raspravljaju o golovima, ofsajdima i sudijskim odlukama, iza svakog prenosa radi tehnološki sistem koji povezuje tri zemlje, 16 gradova, desetine stadiona i hiljade uređaja.
State Hydrometeorological Institute has issued an urgent warning for heavy showers, hail and strong winds in parts of Serbia, while a severe storm has already hit the area around Prijepolje, where torrential rain and hail have affected several settlements.
Ukraine’s Verkhovna Rada appointed Sergii Koretskyi as the country’s new prime minister, approving President Volodymyr Zelensky’s proposal with 289 votes out of 450, Ukrinform reported today.
Korisnici menadžera lozinki LastPass i Bitwarden na meti su nove prevare. Lažni bezbednosni mejlovi vode na opasne sajtove koji kradu podatke – kompanije apeluju da nikako ne klikćete.
Znak pitanja nad sudbinom popularnog brenda: OnePlus gasi operacije u SAD i Evropi zbog velike reorganizacije matične kompanije Oppo i krize na tržištu.
Nova reklama kompanije Anthropic uznemirila je internet mračnim kadrovima groblja i masovnog nadzora. Dok publika piše o "AI psihozi", direktor OpenAI-ja Sem Altman javno je ismejao rivala.
Novi izveštaj o štetnom uticaju mreža na mentalno zdravlje dece pokreće Evropsku uniju na uvođenje starosnih ograničenja. Da li je nakon Australije i Florida na redu opšta zabrana u Evropi?
OpenAI je oštro odbacio optužbe kompanije Apple za krađu poslovnih tajni, ističući da je tužba neosnovana. Iz AI giganta poručuju da veruju u fer konkurenciju i slobodu izbora radnog mesta.
Suzuki Jimny više se ne prodaje na evropskom tržištu, ali je ovaj mali terenac postao pravi kolekcionarski primerak. Dok je novi Jimny nekada koštao oko 23.000 evra, danas se preko sivih uvoznika može kupiti za čak 40.000.
Komentari 40
Pogledaj komentare