Predsednik Saveznog ustavnog suda Momčilo Grubač ocenio je da se od napada na njega odustalo u trenutku "kada je postignut politički kompromis" o vraćanju poslanika Demokratske stranke Srbije u republički parlament. "Kada je SUS stavio privremenu meru na plan republičke skupštine da isključi 45 poslanika DSS-a nastala je čitava tarapana. Na sreću, pre nekoliko dana nađen je politički kompromis i nije odbijena poslušnost sudu", rekao je Grubač u intervjuu za "Građanski list".
Grubač je istakao da je "tužno" što u harangi protiv njega, politička kuhinja koja je to organizovala nije imala hrabrosti da ga javno napadne već je "poturila omladinu, u vidu Studentske asocijacije". "Svestan sam da se radi o šačici instrumentalizovanih mladih ljudi. Znam i odakle je to poteklo, da to nije bila njihova inicijativa, već da su dobili nalog i da je to trebalo da posluži diskreditaciji ne mene lično, već odluke suda koja im se nije sviđala", ocenio je Grubač.
U saopštenju Studentske asocijacije od subote se navodi da je "afera Grubač", koju su navodno oni otkrili, za tu organizaciju završena "odrstanjivanjem Grubača sa Pravnog fakulteta u Novom Sadu i zaštitom studenata koji su kod njega polagali".
Predsednik SUS-a je naveo da se "neće pomiriti s uvredama i klevetama" i dodao da je rešio da za povrede koje su mu javno izrečene "traži satisfakciju predviđenim pravnim putevima". Grubač je takođe rekao da "ne očekuje" poziv Haškog tribunala da svedoči u procesu koji se vodi protiv bivšeg jugoslovenskog predsednika Slobodana Miloševića, s obzirom da je 1992. bio savezni ministar za zaštitu ljudskih prava i nacionalnih manjina u Vladi Milana Panića.
"Nemam nikakvih saznanja koja bi u ovom procesu bila od interesa, uostalom, ono što se Miloševiću stavlja na teret, dolazi mahom posle obaranja Panićeve vlade", kazao je Grubač.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 4
Pogledaj komentare