Sreda, 30.10.2002.

16:36

Momčilo Grubač nema pravo na dve plate

Izvor: B92

Default images

Pomoćnik republičkog ministra prosvete, Žarko Mihailović, izjavio je u sredu da Momčilo Grubač nije imao pravo da po dva osnova prima lične dohotke, kao profesor Pravnog fakulteta u Novom Sadu i predsednik Saveznog Ustavnog suda. Mihailović je rekao da je istraga vojvođanskog sekretarijata za obrazovanje utvrdila da Grubač, nakon što je postao predsednik suda, svoj radno pravni odnos na fakultetu stavio u stanje mirovanja. Tada je međutim potpisan aneks ugovora sa fakultetom, iz kog se vidi da su ista prava i obaveze i fakulteta i profesora Grubača. To znači da se faktički odnos između fakulteta i profesora Grubača nije promenio, kaže Mihailović. "Promenila se samo jedna stvar – tim aneksom ugovora, onaj fiksni deo zarade koji bi mu pripadao da je redovni profesor, prelazi u varijabilni deo tako da prestaje da postoji fiksna plata, nego sve prelazi na varijabilni deo i deo koji potpada pod isplatu autorskih honorara", objasnio je Mihajlović.

Mihajlović je takođe izjavio da je Momčilo Grubač u februaru ove godine, sa dekanom Pravnog fakulteta potpisao ugovor za obavljanje privremenih i povremenih delatnosti iako se takvi ugovori ne mogu sklapati za redovne aktivnosti fakulteta.

Momčilo Grubač za Radio B92 kaže da je ovo očigledno nastavak harange koja se, od pre izvesnog vremena, vodi ne samo protiv njega, nego i protiv sudija uopšte i Saveznog Ustavnog suda u celini: "Niko ne spori da sam držao predavanja i za njih primao određeni honorar. To nije nedozvoljeno. Klevetnička kampanja koja se vodi ima jasan i lako prepoznatljiv cilj. Vrši se otvoreni, beskrupulozan politički pritisak na sud i pokušava se diskreditovati sudski kadar da bi se diskreditovale i odluke koje sudije donose. Ja ipak ne verujem da je čitava vlada uključena u to klevetničko kolo i da je vlada objavila rat sudu i sudstvu". Na konferenciji za novinare, u Vladi Srbije, pomoćnik ministra prosvete Žarko Mihailović dodao je da će taj izveštaj biti prosleđen Ministarstvu za rad i zapošljavanje, koji je nadležan da preduzme dalje mere.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 2

Pogledaj komentare

2 Komentari

Podeli: