09:55

Nemci pregazili Alzir - 102:70

Izvor: B92

Default images
Ako mislite da je naslov preteran, pogledajte rezultat poluvremena - 60:24. Nemacka je takmicenje u grupi C zavrsila lakom pobedom nad selekcijom Alzira. Novicki i drugovi pobedili su predstavnika severne Afrike sa 102:70, po cetvrtinama 31:13, 29:11, 16:23, 26:23.

Alzirci nijednog trenutka nisu ugrozili pobedu Nemaca. Jedino izjednacenje bilo je na 2:2 u drugom minutu. Tim sa naseg kontinenta brzo je povecavao razliku, a Novicki, Pesic i Okuladza su se nadmetali u efikasnosti. Samo 24 primljena kosa za 20 minuta govore o kvalitetu odbrane. Alzirci su svedeni na 8/26 iz igre, bez postignute trojke. U odbrani je Alzir igrao preostro, pa su Nemci na liniju slobodnih bacanja isli 24 puta pre poluvremena.

U nastavku se nista nije promenilo, mada su Nemci zaigrali opustenije. To, medjutim, nije bilo dovoljno Alzircima da u bilo kom trenutku spuste razliku ispod 24 poena. Bolji od ostalih bili su Dubal i Uali.

Nemce u ponedeljak ocekuje mec sa Novim Zelandom, u okviru novoformirane grupe F. Nakon toga ce im protivnici biti Argentina i Rusija, pa je realno ocekivati da nece imati problema da se plasiraju u cetvrtfinale.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.