Nedelja, 17.06.2007.

12:56

Napad u centru Kabula

Najmanje 35 avganistanskih policajaca i civila poginulo jutros u napadu talibanskih boraca na policijski autobus u samom centru Kabula.

Izvor: Beta

Podrazumevana plava slika

Reč je o najsmrtonosnijem napadu od pada talibanskog režima krajem 2001. godine. Šef kriminalne policije Ališa Paktijaval je kazao da je policija u prvi mah verovala da se radi o bombi podmetnutoj u autobus, ali se sada ne isključuje mogućnost i da je eksploziv aktivirao bombaš samoubica u samom autobusu.

U telefonskoj izjavi za Frans pres, portparol talibana Zabijula Mudžahed izjavio je da taj pokret preuzima odgovornost za "samoubilački napad iz automobila bombe".

Autobus, sa 45 mesta, prevozio je policijske instruktore ka policijskoj akademiji. Kako prenosi izveštač Frans presa, vozilo je potpuno uništeno u eksploziji koja se dogodila ispred glavne policijske stanice u centru grada punom prolaznika.

To je peti napad koji se dogodio u Avganistanu u poslednja tri dana i drugi koji se dogodio u Kabulu. Tri civila su juče stradala u eksploziji automobila bombe u centru grada koji je već godinama pod veoma jakim obezbeđenjem.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Podeli: