Nismo zbog Tome i Voje zaboravili na Dejana. Gošća-autorka Gordana Čomić
Nismo zaboravili
pokušaj ubistva porodice Dejana Anastasijevića. Naprotiv. Slične su ta i prošla noć: U obe su poslate poruke. Ko je poslao, kome i zašto - o tome piše današnja gošća-autorka
Gordana Čomić.

Ima simbolike da o samovolji državnog aparata upravo danas, prvog dana novog, drugačijeg parlamenta, piše ličnost koja je kao potpredsednica Narodne Skupštine Republike Srbije često predsedala tom institucijom u jednom od najprosperitetnijih perioda našeg društva.
Piše Gordana ČomićBombe, laži i Hobsova Srbija
Kako se lako prepoznaje država
Tomasa Hobsa?
Po selektivnoj primeni zakona.
Dejan Anastasijević i njegova porodica osećaju na svojoj koži i bombe i laži i Hobsovu Srbiju.
Hobs je tvrdio da država postoji da bi njeni podanici mogli da udovolje vladaru i da takva država podrazumeva „vladavinu pomoću zakona“, a ne i nikako ne - „vladavinu zakona“ (engleski:
by the law i
by law). To znači da zakoni mogu vladaru da služe da on „svoje“ podanike drži u pokornosti i strahu i da se organizacija države zasniva na strahu javnosti od vladara.
dalje
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 0
Pogledaj komentare