Ponedeljak, 18.12.2006.

14:05

Nagrađen za loš seks

Nedavno je, po četrnaesti put, Literary Review dodelio moju omiljenu književnu nagradu: tzv. "Bad Sex Award".

Autor: Najveći hitovi

Podrazumevana plava slika

Vreme je za blog o "seksu u knjigama" (gikovskom, dakle) broj tri.Ovogodišnji dobitnik, dvadesetpetogodišnji Jan Holingshed, pisac prvenca Twenty Something, nagrađen je, prema rečima stručnog žirija, preventivno. Da mu se ne ponovi. Međutim, Holingshed je u zahvalnom govoru izjavio kako se nada da će ovu nagradu osvajati svake godine. Verovatno ne samo zato što je bilo kakva pažnja bolja od nikakve.

Statuu koja predstavlja "seks u pedesetima" i flašu šampanjca uručila mu je Kortni Lav lično.

Na prvi pogled zvuči kao dobro zezanje. Moj favorit među ekstravagantnim ljudima od pera, psihijatar, bivši Madonin ljubavnik i autor žestokih trilera, Tim Viloks (počasno drugo mesto sa romanom The Religion) takođe je ljubitelj ovog priznanja. 'Literary Review je bolji vodič za dobro štivo od moćnih snabdevača pilulama za spavanje kao što su Buker, Pulicer, Gonkur i ostali", reče on i ostade živ.

Nastavak teksta na Blogu B92

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Podeli: