Ponedeljak, 26.03.2007.

10:59

Nova procena kapitala za "Putnik"

Udruženje manjinskih akcionara "Putnika" traži od državnih organa da prihvate procenu kapitala stručnog tima UMA Srbije.

Izvor: Tanjug

Podrazumevana plava slika

Tim povodom mali akcionari deoničarskog društva "Putnik" najavili su za 27. mart konferenciju za novinare na kojoj će, pored ostalih, govoriti predstavnici Udruženja manjinskih akcionara (UMA) Srbije, "Putnika" i sindikalnih organizacija u tom preduzeću.

Posle raskida kupoprodajnog ugovora sa biznismenom iz Amerike Srbom Ilićem, 70 odsto kapitala akcionarskog društva "Putnik" vraćeno je Akcijskom fondu na dalje upravljanje i određen je zastupnik kapitala.

Udruženje manjinskih akcionara je preduzelo aktivnosti kako bi zaštitilo svoje interese u akcionarskom društvu.

Aciona očekuje pozitivan stav Ministarstva privrede

Kiparska kompanija "Aciona" izrazila očekivanje da će Ministarstvo privrede Srbije sutra pozitivno oceniti ponudu za preuzimanje turističkog društva "Putnik", naglašavajući "svoju ozbiljnost u namerama za preuzimanje".

U Ponudi za preuzimanje po ceni od 3.600 dinara po akciji, koju je odobrila Komisija za hartije od vrednosti, ponudili smo cenu po akciji koja je za više od 50 odsto veća od tromesečne prosečne ponderisane cene na berzi, navodi se u saopštenju kiparske firme.

U tekstu ponude, kako se ističe, Aciona je izrazila i spremnost da izmiri dospele obaveze "Putnika" i da u revitalizaciju turističkih kapaciteta investira oko 20 miliona evra, iako je na to "ni na koji način nije obavezao" Zakon o preuzimanju.

Kompanija Aciona, čiji je osnivač i većinski vlasnik moskovska kompanija Metropol, podseća da je za 85 odsto akcija turističkog društva "Putnik" spremna da plati 28,3 miliona evra.

Ukupna ponuda, sa obavezom izmirenja dospelih obaveza koje iznose nešto ispod 10 miliona evra, isplatom zarada zaposlenima, kao i sa namerom investiranja 20 miliona evra u revitalizaciju, iznosi oko 60 miliona evra.

Ponuda Acione za preuzimanje je, u slučaju nepojavljivanja konkurentske ponude, na snazi do 2. aprila, a većinski vlasnik akcija je Akcijski fond Republike Srbije.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Podeli: