Sreda, 24.01.2007.

09:12

Proradio "Ševa", Čelsi u finalu KK

Autor: IV  |  Izvor: B92

Podrazumevana plava slika

Fudbaleri Čelsija prvi su finalisti ovogodišnjeg „Karling kupa“.

Čelsi je na svom „Stamford Bridžu“ pobedio Vikomb sa čak 4:0, a po dva gola postigli su Andrij Ševčenko i kapiten Frenk Lampard.

Tim iz Londona tako se plasirao u samu završnicu ovog takmičenja ukupnom pobedom od 5:1 (prvi meč 1:1).

Meč u Londonu ostaće upamćen po (konačno) dobroj partiji 30 miliona funti plaćenog ukrajinskog napadača, koji je sa dva pogotka u prvom poluvremenu praktično rešio pitanje pobednika. Odličn utisak i kraj crne serije od čak 7 nedelja bez pogotka Ševčenko je poboljšao i aistencijom za jedan od dva pogotka Lamparda (kapiten u odsustvu Terija).

Serija pogodaka otvorena je u 30.minutu posle katastrofalne greške defanzivca Doertija koji je kao poslednji čovek odbrane poslao jednu loptu direktno u noge Andreja Ševčenka. Usledio je karakterističan prodor Ukrajinca ka golmanu Rikardu Baptisti i pogodak, koji je otvorio put ekipi Žozea Murinja (odlučio se za najjaču postavu Čelsija) ka „Milenijum stadionu“ u Kardifu i duelu sa pobednikom meča izmedju Arsenala i Totenhema.

Finale Karling kupa igra se 25.februara.

Čelsi – Vajkomb 4:0 (Ševčenko 30 i 44, Lampard 69 i 90.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

13 Komentari

Podeli: