Petak, 01.09.2006.

19:52

Partizan predlaže doping kontrolu

Autor: Miloš Šaranović  |  Izvor: B92, zvanicni sajt

Default images

Fudbalski klub Partizan izdao je saopšetnje za javnost u kojem obaveštava da je Fudbalskom savezu Srbije uputio predlog da se u domaće prvenstvo i nacionalni Kup uvede obavezna doping kontrola.

U saopštenju se kaže da se, "kao što svi znamo, anti-doping kontrola primenjuje u većini evropskih fudbalskih šampionata, pa je sa osamostaljivanjem Fudbalskog saveza Srbije došlo vreme da se ova metoda odavno usvojena u svetu, primeni i kod nas. To je i posebna, vrlo rigorozna i profesionalna organizacija pod okriljem UEFA, čiji su ciljevi pre svega fer plej i briga o regularnosti takmičenja, kako u čitavoj Evropi, tako i u zemljama u našem okruženju."

Takva 'anti doping agencija' pri našem savezu još uvek ne postoji a "FK Partizan je spreman da pruži svu pomoć i podršku kako bi se ona osnovala, imajući u vidu da klub već poseduje sve uslove za anti-doping kontrolu, koja se primenjuje na međunarodnim utakmicama koje 'crno-beli' igraju kao domaćini."

Na kraju teksta kaže se da Partizan očekuje punu podršku FSS da "prvi i pravi koraci budu započeti na vreme".

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

26 Komentari

Podeli: