Oko 3.300 najvijača Engleske koji su na spisku poznatih huligana moraće da preda policiji svoje pasoše, pošto je za njih stupila na snagu zabrana putovanja.
Vlasti žele da spreče huligane da putuju na Svetsko prvenstvo u Nemačkoj, koje počinje 9. juna. Zabrana putovanja za policiji poznate huligane uvedena je posle Evropskog prvenstva 2000, kada su engleski navijači u Belgiji pravili velike probleme. Na EP 2000. u Belgiji i Holandiji, čak 1.000 engleskih huligana je uhapšeno.
Svih 3.300 huligana, uz to što će morati da predaju pasoše, moraće i da se javljaju lokalnim policijskim stanicama svakog dana kada Engleska bude igrala na SP. Ukoliko to ne urade, mogli bi da provedu šest meseci u zatvoru i da plate novčanu kaznu.
(Beta)
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 3
Pogledaj komentare