Četvrtak, 21.04.2005.

19:06

Umro najstariji osvajač zlata na OI

Izvor: B92, Beta

Default images

Najstariji osvajač olimpijske medalje Pakistanac Feroz Kan umro je u četvrtak, sedam meseci pošto je proslavio 100. rođendan.

Kan je igrao hokej na travi za britansku koloniju Indiju na Olimpijskim igrama 1928. godine u Amsterdamu, ali od kada je Pakistan postao nezavisna država 1947. godine bio je pakistanski državljanin.

Iako je igrao samo za Indiju, kao selektor Pakistana doprineo je da ova država osvoji zlatnu olimpijsku medalju 1960. godine u Rimu.

Kan je postao najstariji osvajač olimpijske medalje kada je Džejms Rokfeler (SAD), koji je osvojio zlato u veslanju 1924. godine u Parizu, umro prošle godine u 102. godini.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: